Projektowanie i Implementacja Rozwiązań Optymalizacyjnych

szukaj

Nasz zespół

Sławomir Buschka

 

 

Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem, konsultant i trener biznesu, przedsiębiorca, założyciel i współwłaściciel PiIRO sp. z  o.o.  Posiada praktykę w zarządzaniu zarówno całością przedsiębiorstwa, jak i bezpośredniego zarządzania poszczególnymi jego funkcjami, w tym m.in.: działaniami handlowymi, logistyką, finansami. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył bogate doświadczenie w zakresie przygotowania pracowników pod względem merytorycznym i mentalnym do przeprowadzenia głębokich zmian w organizacji. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących zarządzaniem procesami sprzedaży z wykorzystaniem metodyki i narzędzi CRM oraz budowie i wdrażaniu strategii marketingowej w branżach B2B.

Doświadczenia w projektach konsultingowych:

Od 2008 roku do chwili obecnej brał udział, jako kierownik projektu lub konsultant i moderator sesji strategicznych w wielu projektach doradczych m.in. dla: Dywizji Bumar Elektronika (grupa spółek stanowiąca część Polskiego Holdingu Obronnego), Grupy YAWAL, Przedsiębiorstwa Produkcji Urządzeń Sanitarnych RADIMP, Drukarni Skarbowej (samodzielna jednostka strategiczna Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych SA), AMBRA SA, ZM Dębica SA.

Doświadczenia trenerskie:

Od 2001 roku opracował i przeprowadził seminaria warsztatowe z następującej tematyki: zarządzanie relacjami z klientami, analiza i budowa strategii, restrukturyzacja przedsiębiorstw, analiza finansowa, ocena finansowa projektów inwestycyjnych, marketing i zarządzenie cenami.

Uczestnikami seminariów i warsztatów byli członkowie zarządów i kadra menedżerska  m.in. grupa Atlas, Hewlett Packard Polska, Grupy Cementownia Górażdże, Zakłady Azotowe Anwil Włocławek, Malborskie Zakłady Chemiczne Organika SA (największy w Europie wschodniej i środkowej producent gąbki mineralnej), Osadkowski- Raifeisen  (największy w Polsce dystrybutor nawozów, środków chemicznych i maszyn dla rolnictwa), Polbita (właściciel sieci sklepów kosmetycznych „Natura”), właściciele,  RYWAL (największy polski dystrybutor materiałów i urządzeń spawalniczych), Provident Polska, Polskie Porty Lotnicze, SODEXO Polska, Wincanton Polska,  Auchan Polska, PESA,  grupa MPT (jedna z największych w Polsce grup zakupowych w branży spożywczej), ORLEN SA, Azoty Puławy SA, Carlsberg Okocim, INERIA.PL, Lesaffre Polska (francuska grupa, światowy lider w produkcji drożdży piekarniczych), Volkswagen Group Polska.

Doświadczenia menedżerskie:

W latach 1997-2008 pracował w grupie przedsiębiorstw związanych z branżą poligraficzną. W tym czasie był m.in. dyrektorem finansowym, a następnie dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu firmy Grafikus Systemy Graficzne sp. z o.o., będącej liderem w dystrybucji materiałów i urządzeń dla przemysłu poligraficznego.  W 2002 r., równolegle z pracą w Spółce Grafikus, samodzielnie zarządzał  drukarnią Opolgraf SA, przechodzącą proces naprawczy wymuszony głębokim kryzysem. W latach 2011-2012 był dyrektorem handlowym Dywizji Bumar Żołnierz, którą tworzyły przedsiębiorstwa: Przemysłowe Centrum Optyki SA, Fabryka Broni „Łucznik” -Radom  Sp. z o.o., Zakłady Mechaniczne Tarnów SA oraz Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „MASKPOL” SA.

 

 

 

 

Partnerzy

© 2024 PiIRO. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron www